7 powodów, dla których warto zostać lekarzem

Zawód lekarza nie należy do prostych. Wymaga poświęcenia i zaangażowania, a także ciągłego rozwoju. Mimo to jest wiele powodów, dla których warto uprawiać właśnie tę profesję. My podajemy siedem z nich:

1. Zawód z misją

Choć takie nastawienie nie jest regułą, wiele osób w swoim życiu chce pracować w profesji, która przynosi ludziom doraźną pomoc i pożytek. Zawód lekarza bez cienia wątpliwości należy właśnie do tej kategorii. Medycy od lat, odziani w fartuch, z apteczką w ręce, przemierzali korytarze szpitali, odwiedzali chorych pacjentów w domach, opatrywali rannych na polach bitwy. Lekarz to jeden z najszlachetniejszych zawodów świata, którego znaczenia nie sposób przecenić.

2. Rzadsze chorowanieFartuch firmy Eldan

Już wiele razy badacze zastanawiali się nad tym, dlaczego lekarze chorują rzadziej niż przeciętny Nowak. Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka. Po pierwsze eksperci w medycznych fartuchach posiadają wiedzę na temat tego, jak zdrowo się odżywiać i prowadzić odpowiedni tryb życia. Wiedzą także, w jaki sposób unikać zarażenia wirusami i stosują środki zapobiegawcze – myją ręce, zakładają rękawice i maski, przebywają w często odkażanych pomieszczeniach. Mają także swobodny dostęp do wiedzy na temat nadchodzących szczepień i nowinek medycznych. Według innej koncepcji lekarze uodparniają się na różne wirusy, ponieważ stale mają z nimi kontakt. Kiedy zaś widzą, że coś ich „łapie”, sięgają natychmiast po odpowiednie środki. Bez względu na to, które z tych podejrzeń jest najsłuszniejsze, jedno jest pewne – lekarze chorują rzadziej.

3. Zaufanie i szacunek

Wykonując zawód lekarza, cieszysz się sympatią i ufnością ludzi, którzy Cię otaczają. Twoi bliscy wiedzą, że w razie wypadków czy chorób, mogą liczyć na Twoją wiedzę i pomoc. Swoje zdrowie powierzają Ci także pacjenci, którzy wdzięczni są, gdy dzięki Tobie pokonują choroby.

4. Odporność psychiczna

Konieczność wnikliwej, chłodnej diagnozy, zszywanie ran, przeprowadzenie operacji na ciele chorego – te czynności wymagają opanowania i trzymania emocji na wodzy. W swojej pracy lekarz nabywa takich umiejętności, dzięki czemu staje się osobą bardzo odporną psychicznie i taką, która w przypadku zagrożenia zamiast wpadać w panikę, panuje nad sytuacją.

Fartuch5. Wygodny strój

Będąc lekarzem nie musisz stroić się w uniformy, nosić krawat, muszkę czy elegancką sukienkę i buty na obcasie. Możesz nosić wygodny fartuch, zdrowe dla stóp buty, dobrze skrojone spodnie i koszule. Choć w środowisku lekarskim też występuje moda medyczna, to jej priorytety są inne – to nie tylko wygląd, ale i wygoda oraz praktyczność.

6. Dobra praca

Profesja lekarska jest niezbędna i wysoko ceniona, dlatego też wykonawcy tego zawodu mogą liczyć na dobre wynagrodzenie. Nie muszą się także obawiać tego, że zapotrzebowanie na ich zawód zmaleje. Lekarze zawsze i wszędzie są potrzebni i zwykle mogą liczyć na satysfakcjonującą płacę za swoją pracę.

7. Atrakcyjna partia

To, choć pomniejszy powód, przydatny może się okazać zwłaszcza dla panów. Nie od dziś wiadomo, że wiele kobiet ma słabość do mężczyzn, których zawód wymaga poświęcenia i polega na ratowaniu ludzi. Dlatego też strażacy, ratownicy i także lekarze, odziani w łatwo rozpoznawalny fartuch, cieszą się dużym powodzeniem wśród płci pięknej.

Oto nasze siedem powodów, świadczących o tym, że warto zostać lekarzem. Co jeszcze według Was przemawia za taką decyzją? Która zaleta zawodu jest najistotniejsza? Piszcie! Jesteśmy ciekawi Waszego zdania.